Globallaşen dünyada e-ticaret sektörünün hızla yayılması üreticilerin ürünlerini kolay pazarlamasına imkan sağlamakla birlikte alım yapacakların da gerçek ihtiyacını en verimli şekilde nasıl karşılayacaklarına alt yapı oluşturmuştur.

Genç Girişimciler olarak bu sektörde yerimizi nasıl alırız diye düşünürken  yaygın eğitim kurumlarında ve kurslarda verilen eğitimlerle yetişmiş el emeği sevdalılarının kendi özgün tasarımlarının yanı sıra birbirinden değerli usta emektarların imzasını taşıyan el emeği ürünlere müşteri bulma ve yine bu kişileri online bir araya getirerek kurumsal müşteriler içinde toplu üretim yaptırma alt yapısına sahip olduğumuzu fark ettik.

Emekhanem; e-ticaret sektöründe temel atarak emek yoğun sanat eserlerinin ticaretini kolaylaştırmak için buradan büyümeyi hedef alıp 2017’de proje geliştirmeye başlamıştır.    2018’de şirketleşerek özellikle sanata ve el emeğine gönül vermiş herkes için hayata geçirilmiş sosyal sorumluluğu da içine katmıştır.

Bu anlamda, Pazar hedefimiz sadece güzel ülkemizin iç piyasası  değil, tüm dünya ya açılarak ülkemiz için bir katma değer oluşturmaktır.

Ticaret yapmayan ancak üretim yeteneği ve kapasitesine sahip tüm emektarların yanı sıra kadınların da ekonomik hayata katılması için sadece onlara özel bir e-ticaret sitesi olan Emekhanem, birbirinden çeşitli el emeği göz nuru ürünleri bünyesinde barındıracaktır.

Siz de el emeklerine verilen değeri arttırmak için Emekhanem’e üye olabilir, üyelik avantajlardan yararlanırken el emeği göz nuru döken tüm emektarların ve isimsiz sanatkarlarımızın  (üreten kadınlar, üreten engelliler, üreten kader mahkumları veya diğer tüm sanatkarlar) ekonomik hayata geçmesinde rol oynayabilirsiniz.